Bilim Akademisi

Robotik Kodlama

Yükseliş kolejlerinde ilkokuldan itibaren tüm öğrencilerimize robotik-kodlama atölyelerimizde alanında uzman öğretmenler tarafından eğitim verilecektir. Robotik kodlama, bilgisayar yazılım programının ilk adımıdır. Bilgisayarda yazılım, uygulama ve web sitesi oluşturmayı mümkün kılar. Küçük yaşta kodlama eğitimi almak çocuğun bilişsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirir. Kodlama bilen bir kişi bilgisayarları, bilgisayarlı makineleri programlayarak onlara istediği işleri yaptırabilecek ve bu cihazlara yeni özellikler, görevler ekleyebilecektir.

Stem-Maker

Büyük bir hızla ilerleyen dijital teknoloji hayatımızın tüm alanlarında büyük değişikliklere yol açmaktadır. Kolejlerimizdeki Stem-Maker atölyelerinde öğrencilerimiz kendi kendilerini yönlendirebilen ve bağımsız öğrenen bireyler olacaktır.

Stem; Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarının baş harflerinden oluşan ve bu alanların farklı bir bakış açısıyla teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi, yani yeni bir ürün ortaya koyulmasıdır.

Stem eğitimi; meslek seçiminde yardımcı olmak ve disiplinler arası bir öğrenim biçimidir. Öğrencilerin yeni buluşlar keşfetmesini, olaylar arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamaları olanağını sağlar.