Ayşegül YILMAZ

Merhaba,
Ben Ayşegül YILMAZ
İskenderun Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü 1/C sınıfından Melis Ada’nın annesiyim.
2019/2020 Eğitim öğretim yılında tercihimizi Yükseliş Kolejinden yana kullanarak kızımız Melis Ada ilkokulu burada başladı. Bize bu yönde karar vermemize etki eden sebebi ise aile dostumuzun kızının Yükseliş Koleji’nde okuması ve çok memnun olmasıydı. Daha sonra okulu yerinde gördük, birkaç sosyal faaliyetine katıldık ve izledik. Daha sonra kayıt için gittiğim andan itibaren şu ana kadar okulun bize karşı tutum ve davranışlarından memnun kaldık ve şuan itibari ile yanılmadığımızı anladık.
Okulun başlamasına yakın okula giderek, ilkokul 1. sınıf öğretmenleriyle tanıştık. Kızımız Melis Ada karşılıklı iletişimini daha iyi sağladığını gördüğümüz sevgili öğretmenimiz Özlem Horoz’dan yana kullandı. Şuan itibari ile kızımız Melis Ada’nın verdiği kararın yerinde bir karar olduğunu gösterdi.
Bize en başından bu zamana kadar her yönüyle destek sağlayan sevgili öğretmenimize çok teşekkür ederiz.
Öğretmenlerimizin ders işleme ve verdiği ödevler kararında olduğu için kızımız ödevlerinde zorlanmadı ve eğlenerek yaptı. Okul yönetimi her daim gerekli bilgilendirmeleri yaparak bu durum bizi çok memnun etti.
Salgından dolayı her ne kadar zor bir süreç olsa da 2019 / 2020 Eğitim Öğretim döneminin sonuna yaklaştık Kızımızın bu noktaya gelmesine emeği geçen sınıf öğretmenimize, branş öğretmenlerimize ve okul yönetimine ailecek çok teşekkür ederiz. İyiki de seçimimizi Yükseliş Koleji Bilim Kampüsünden yana kullanmışız.
Mart ayında malesef tüm Türkiye’yi ve Dünyayı etkileyen Koronavirüs salgını sebebiyle Eğitim- Öğretim dönemini evde uzaktan eğitimle devam etmek zorunda kaldık. Okulların tatil edilmesiyle Yükseliş Kolejinin hızlı bir şekilde uzaktan eğitime devam etmesi bizi çok mutlu etti.
Okulumuz hemen haftalık ders programlarını yayınladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda “EBA” üzerinden sabahları vermiş olduğu ders yayınını izledikten sonra sınıfımızın ders programı devreye girerek eğitimimizin sonuna kadar başarılı bir şekilde devam etmesini sağladı.
Sınıf öğretmenimiz ve diğer branş öğretmenlerimiz tarafından verilen uzaktan eğitimin bu güne kadar iyi bir şekilde devam etmesinin bence en önemli sebebi okul yönetiminin ve öğretmenlerimizin azim ve gayretleri sayesinde olmuştur. Herkese desteklerinden dolayı teşekkür ederim.
Kızımız Melis Ada bu koronavirüs salgını boyunca öğretmenlerini,arkadaşlarını ve okulu çok sevmesinden dolayı hep okula gitmek istediğini söyledi. Bu süreç zarfında öğretmenlerimizle hep iletişim halindeydik. Desteklerini süreç ne kadar zorlu olsada hep gösterdiler. Bildiğim kadarıyla hepimiz ilk kez böyle bir eğitim durumunu yaşadık.