FATMA BİLGİN

İlkokuldan beklentimiz öncelikle hem kızımızın hem de bizim sevip anlaşabileceğimiz bir öğretmeni olmasıydı.
Ne de olsa 4 yılı birlikte geçirecektik ve çok iyi bildiğimiz bir şey vardı… İlkokul öğretmeninin çocukların hayatında yeri ayrıdır. Bu yaş grubunda artık ebeveynlerden çok öğretmenlerini rol model alırlar. Bu yüzden iyi rol model olabilecek bir öğretmeni olması çok önemliydi. Ve biz doğru yerdeydik. Yükseliş Kolejini seçtik. Uzaktan bir süre takip etmiştim. Aykut Bey’in iletişimi ile verdiği güven, okuldaki tüm personelin, öğretmenlerin aile gibi çalışması, okulun işleyişi öğretmenimizin bulunduğu ilçede takdir edilen biri olması Yükseliş Kolejine gelmemize sebep oldu.
Sadece ders odaklı olmayan, çocukların kişisel gelişimlerine, duygularına önem veren, çocukları çocuk değil birer birey olarak gören, onlara doğa sevgisini, sanatı, vatan ve Atatürk sevgisini, saygıyı, dürüstlüğün önemini, kendin olabilmenin kıymetini, Kısacası hayata dair her şeyi, sadece anlatarak değil, yaşatarak ve rol model olarak eğiten bir öğretmenimiz var. Çocuklara özgüvenli olmayı, hata yapsalar bile bunu dürüstçe kendilerinin söylemesi gerektiğini, hata yaparak öğreneceklerini, kendi ayakları üzerinde durmayı öğreten…Öğrencilerinin gözlerinden ne düşündüklerini ne hissettiklerini okuyabilen, onlardaki potansiyelin farkına varabilen ve onları bu yönde yüreklendiren…
Kızımız ilkokula başlayacağı zaman çok stresliydim açıkçası. Duru çok akıllı ama bir o kadar da zor bir çocuktur. Eğer öğretmenini sevmezse okula hergün ağlayarak gidecek, hergün okuldan hastayım diye beni arayacaktı. Daha önceden bu tecrübeleri yaşamış arkadaşlarımdan duyduklarım da gözümü bir o kadar korkutmuştu.
Fakat biz o kadar kolay atlattık ki bu dönemi. Duru okuluna severek giden bir çocuk oldu. Öğretmenini her sabah kucaklayan, öpen…İlk günler hemen hemen her gün konuştuk öğretmenimiz le, yüz yüze, telefonla, mesajla…Bu da benim için çok önemliydi…Çok destek oldu bana çok güzel yönlendirdi.Hep iletişim halindeydik ve bu süreci çok rahat atlattık.1.sınıf anlattıkları hiçte anlatılanlar gibi zor Bir dönem olmadı bizim için,Okula da çok kolay adapte oldu. Rehber öğretmenimiz de ne zaman ihtiyacımız olsa hep yanımızdaydı.
Okulla ya da idareyle ilgili herhangi bir sorun yaşamadık her zaman gayet kibar ve ilgililer.İdarecilerle istediğimiz zaman iletişim kurabiliyoruz, diğer çalışanlarlada. Benim tek bir ricam oldu onu da gerçekleştiremedik ama yine de belirtmek isterim.Yemek menülerini bir çocuk beslenme uzmanının düzenlemesini çok isterim.Bence biraz fazla karbonhidrat ağırlıklı.Bu seneki planlanan etkinlikler maalesef gerçekleşemedi salgın sebebiyle Eminim ki seneye çok güzel etkinlikler de olacaktır.Uzaktan eğitim süreci ilk haftalarda herkes için olduğu gibi bizim için de kolay olmadı fakat canlı derslere başlanmasıyla her şey yoluna girdi ve düzene oturdu.
Sadece sınıf öğretmenimiz değil branş öğretmenlerimiz ve rehberlik öğretmenimiz de canlı dersler yapıyor. Yeniden bir düzenimizin olması çok güzel, yoksa okula, derslere tekrar adapte olmakta zorlanabilirdik. Bu süreçte kendinden çok öğrencileri için endişelen öğretmenimize, canlı derslerle çocuklarımızın eğitimine destek veren tüm öğretmenlerimize , Yükseliş ailesine , kızımın çok sevdiği müdürlerine,Ercan öğretmenine, Aykut Öktem’ e, tüm çalışanlara canı gönülden teşekkür ediyorum. İyiki bir aradayız.Teşekkürler.